Aktualności, Inspiracje, O małżeństwie, Polecamy, Warsztaty

2 plus 2

Dosłownie kilka dni temu pojawiła się w Polsce książka Marka Gungora – „9 małżeńskich porad, a każda warta milion dolarów”. Nie wiem skąd ten polski tytuł, w oryginale książka jest zatytułowana „Be-Attitudes of Marriage” i tytuł ten nawiązuje do kazania na górze i błogosławieństw w nim zawartych.

Ta książka uświadomiła mi pewną bardzo ważną rzecz – że każda para powinna przyjaźnić się z innymi parami. Być może dlatego, że my w swoim otoczeniu mamy wiele małżeństw i rozmawiamy z nimi o różnych trudnych sytuacjach, które się nam przytrafiają, nie doceniałam wcześniej jak bardzo jest to ważne. W książce Mark Gungor, we właściwy sobie sposób, czyli bez ogródek i na wesoło tłumaczy dlaczego to jest takie ważne. Jeśli macie przyjaciół „oddzielnie”, to istnieje duże ryzyko, że będą oni trzymać stronę jednego z Was, tego, którego znają dłużej, czyli generalnie będą podsycać konflikt. Zaprzyjaźnionej z Wami parze będzie zależało, żebyście byli razem szczęśliwi. Jedno z Was twierdzi, że jego / jej trening z indywidualnym trenerem trzy razy w tygodniu po dwie godziny nie mają wpływu na Wasze życie rodzinne? Zapytajcie co sądzą o tym Wasi przyjaciele. Oglądanie pornografii nikomu nie szkodzi? Ciekawe czy tylko Twoja żona nie umie się z tym zgodzić…

Jeśli w swoim otoczeniu nie macie par w podobnym wieku i z podobnymi wyzwaniami, zapraszamy na organizowany przez nas cykl warsztatów. Zapraszamy wszystkich, którym zależy na budowaniu szczęśliwego małżeństwa. Co miesiąc nowy ciekawy temat, ale to samo wyzwanie – miło spędzić czas we dwoje i nauczyć się czegoś, co może wzmocnić naszą relację. Zapraszamy na ul. Mińską 65. Pierwsze spotkanie już 25 października od 16.00 do 18.00. Temat:  Małżeństwo z wizją. Zapewniona opieka dla dzieci. Więcej szczegółów, a za jakiś czas informacje o kolejnych warsztatach, znajdziecie na: http://czasdlanas.strikingly.com/.

Reklamy

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Podaj swój email jesli chcesz otrzymywać informacje o spotkaniach i warsztatach dla par.

Dołącz do 34 obserwujących.

Reklamy
%d blogerów lubi to: